• + 972-547-289588

  • info@britesocial.net

SEO – מה חשוב שיהיה באתר שלך כדי שיתקדם במנועי חיפוש

  • פברואר 20, 2019

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  • 0 תגובות

כמה נקודות חשובות לגבי SEO

SEO מתקבל בעיקול איטי, כלומר, לא ניתן לראות תוצאות באופן מידי. שינויים שעושים ב-SEO יוכיחו את עצמם רק אחרי חודשים, אבל יהיו מאוד יעילים ואפקטיביים עבורכם.

SEO מורכב משלושה גורמים עיקריים:

אופטימיזציית האתר לרצון של מנוע החיפוש (גוגל)
הכנסת תכנים איכותיים ומקוריים
הפניות מאתרים אחרים לאתר שלך (קישורים)
גוגל משנים את האלגוריתמים שלהם מכל מני סיבות ולכן חלק מהפעולות שתעשה יכולות להפסיק להשפיע על מנוע החיפוש. הדבר יכול להתפרש כחוסר שליטה שלך במצב, וגם מצריך ממך להמשיך ללמוד כל הזמן ולהתעדכן מהו הדבר הבא שגוגל רוצה ממך. אבל אל דאגה… יש דברים שעובדים תמיד. גוגל לא ישנה אותם.

בבלוג זה ניתן לכם עשרה טיפים שיעזרו לכם לקדם את האתר שלכם, גם אם אתם לא מקדמי אתרים מקצועיים.

רוצים לדעת עוד על קידום האתר שלכם?

10 הדברים החשובים ביותר שאתה צריך לעשות אחרי שסיימת ליצור את אתר הוורדפרס שלך

1. התייחס קודם לבני אדם ואח"כ למנוע של גוגל.

עסקים רבים נפלו כי ניסו להשקיע את הזמן והכסף שלהם בלייצר "מזון" מיוחד למנוע חיפוש של גוגל. כשאתם בונים אתר חדש (או משפרים אתר קיים) תמיד תתייחסו בשינויים שלכם לחוויית המשתמש של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. נסו לחשוב איך אתם הייתם רוצים שתהיה הזרימה באתר שלכם? מה היה גורם לכם לקנות מוצר באתר אם הייתם נכנסים אליו? מה היה מפריע לכם לתת אמון באתר כזה? ועוד.

לדוגמא, תדאגו שאפשר יהיה ליצור קשר בקלות, הוסיפו את מספר הטלפון שלכם לכל הדפים באתר (בראש הדף), תדאגו שהאתר יהיה מותאם לטלפונים חכמים (היום גוגל מקדם אתרים עם התאמה לטלפונים חכמים על פני כאלה שאין להם התאמה), הפכו את הרכישה לפשוטה ככל האפשר (ללא צורך למלא טפסים אין סופיים) וכו'…

2. בדקו חסימות באתר – Robot.txt

Robot.txt חוסם את גוגל מלסרוק את האתר. כדי לבדוק האם יש חסימה הולכים לדומיין ובודקים שם.

לדוגמא: באתר שלי www.britesocial.co.il/robots.txt

יש / :Allow כלומר, אין חסימות.

חסימות באתר – Robot.txt

אבל צריך למנוע ממנו להיכנס לחלק מהמקומות , לדוגמא למערכת האדמין של האתר. אין לנו שום רצון שגוגל יסרקו את מערכת הניהול שלנו ולכן נחסום את אפשרות הסריקה:

http://britesocial.co.il/wp-content

ככה זה צריך להיות:

חסימת סריקה של גוגל ממערכת האדמין באתר

במידה ויש חסימה גוגל לא יכנס לשום דף באתר שלכם.

חסימות באתר

הדרך הכי פשוטה לבדוק אם יש חסימה באתר היא לכתוב בגוגל site:, בצרוף האתר. לדוגמא: site:www.XXXXX.com

גוגל ייתן לכם רשימה של כל הדפים שהוא סורק באתר שלכם. אם הרשימה ריקה – סימן שיש חסימה על כל האתר, אותה תוכלו לבקש ממתכנת האתר שלכם שיסיר. אם תתקבל רשימה, תוכלו להיכנס לדפים ולבדוק אם הם תקינים, לראות איזה תיאור יש בכל דף ועוד.

רשימת הדפים שגוגל סורק באתר שלכם

עברו על הרשימה ובדקו איזה דפים גוגל בחר להראות ונסו לבדוק האם נכון שקורא יכנס לדף הזה, מפני שמה שתראו ברשימה שגוגל מראה לכם, גם הגולשים רואים (הלקוחות שלו) ובמידה והדפים הינם חסרי משמעות, גוגל מתייחס לזה כתוכן לא רלוונטי לגולשים וכמעמסה על המערכת שלו , והתוצאה: דרוג נמוך של האתר שלכם.

אם בסריקה שעשיתם מצאתם שיש אי התאמה בין מספר העמודים שאתם חושבים שצריך להיות לבין מספר העמודים בפועל או דפים שברצונם לחסום מעיני גוגל, תוכלו לחסור אותם או לפנות למומחה SEO בכדי שיעזור לכם. לא מומלץ לפנות למתכנת שלכם מפני שעל פי רוב הם לא מבינים כל כך בנושא הזה (אבל אם יגידו להם מה לעשות כדי לפתור את זה אולי ידעו טכנית…).

3. URL או דומיין

הדומיין של האתר הוא הכתובת של האתר. לדוגמא, הדומיין שלנו הוא britesocial.co.il

URL הוא הכתובת של כל דף באתר, כלומר, לכל דף יש URL שונה.

הדומיין הוא דבר חשוב מאוד בקידום. בעת בחירת הדומיין חשבו על שם קליט וקצר, אם אפשר שלבו בתוכו את עולם התוכן שבו תרצו להתקדם, ואל תבחרו דומיין עם אותיות בעברית! גוגל לא סורק את זה טוב ולא יקדם אתכם במקום בו יש תחרות! אם אתם עסק מקומי (בישראל) בחרו דומיין שמסתיים ה .co.il אך אם ברצונכם להתקדם בארה"ב בחרו דומיין .com

אם כבר יש לכם אתר ובחירתכם הייתה שגויה, תוכלו תמיד לקנות דומיין חדש ולעשות הפניה 301 מהדומיין הקיים לדומיין החדש.

כאשר אתם מכניסים דפים חדשים לאתר דאגו להכניס ב URL רק אותיות באנגלית. בחרו מילים מעולם התוכן של הדף. לדוגמא, אם לכתבה קוראים "איך לעשות כסף" רצוי שה URL יהיה: britesocial.co.il/how-to-make-money ולא /איך-לעשות-כסף

כאמור, גוגל לא סורק טוב אותיות בעברית, ובנוסף, כשתרצו לשלוח את הלינק לאנשים ככה זה יראה:

http://britesocial.co.il/works/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A1-%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%A8%D7%90%D7%A1%D7%98-%D7%9C%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99-%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%9D/

אתם הייתם לוחצים על זה?

4. תגיות META

תגיות מטא (Meta Tags) עוזרות למנועי חיפוש למצוא ולקטלג תוכן מהר יותר. אלו תגיות שנותנות כותרת לדף, תיאור ומילות מפתח. יש להכניס תגיות מטא בכל דף בנפרד! התגיות צריכות להיות ספציפיות לדף ולא כלליות על האתר. השקיעו בהכנסת התגיות (למרות שזה המון עבודה) כי התגיות יעזרו לכם מאד בקידום.

אחד הדברים החשובים לגוגל הינו ה Meta title זו התגית שמופיעה בראש הדף בבראוזר והיא גם מופיעה ככותרת בעת החיפוש. גוגל מראה בתוצאות החיפוש קודם כל את האתרים בהם שאילתת החיפוש נמצאת בכותרת, לכן השקיעו מחשבה בבחירת ה Title של הדף. זהו הדבר הכי חשוב בדף שלכם וזה מה שיעזור בקידום של האתר.

כדאי מאוד גם להוסיף תיאור (description) לכל דף (זה מה שיופיע בתיאור של גוגל), וכן Keywords – אלה יעזרו בקידום הדף שלך אך לא יופיעו בתוצאות החיפוש, לכן אפשר להכניס כמה מילים שרוצים (אבל עם קשר לדף, לא לפוצץ סתם).

אתם יכולים לשקול להעסיק מומחהSEO כדי לעזור לכם עם תיעול התוכן באתר שלכם כך שיימצא טוב יותר במנועי חיפוש.

תגיות מטא, Meta Tags

5. Google AdWords Keyword Planner

לפני שמתחילים לקדם את האתר, מומלץ לעשות מחקר מילות מפתח. הדרך הכי טובה לעשות את זה היא Google AdWords. יש לפתוח חשבון דרך ה Gmail ואז להיכנס ל"כלים" > "מתכנן מילות מפתח" >> "קבל את נפח החיפוש עבור רשימה של מילות מפתח…"

בחלון שיפתח הכניסו מילים וביטויים מעולם התוכן שלכם, אותם תרצו לקדם. הכלי יראה לכם מהו נפח החיפושים למילים שבחרתם וגם ייתן לכם רעיונות למילים נוספות מאותו עולם תוכן. זוהי דרך מצוינת להגיע למילים שלא חשבתם עליהם בעצמכם.

הכלי נותן לכם אפשרות של קבוצות למודעות.

במידה ואני מוכר פילטר מרכזי למים. ניתן לראות שיש קבוצות חיפוש שלא מעניינות אותי כמו "בר מים", לכן בחרו רק את מה שרלוונטי לכם.

Google AdWords

את כל המילים שתבחרו תוכלו להכניס לרשימה ובסוף לייצא אותה לאקסל. מתוך הרשימה הארוכה שתעשו תוכלו לבחור את הביטויים שתרצו לקדם.

את ביטויי המפתח שתרצו לקדם הכניסו לדפים הרלוונטיים. לא לכל הדפים, כי מאוד חשוב שאחרי שמישהו ילחץ על הלינק שלכם הוא יקבל את מה שהוא חיפש. אל תקדמו רק את דף הבית. אם אתם מוכרים מסננים למים קדמו את הדף שמראה את המסננים שאתם מוכרים.

הסיבה לכך היא שגוגל רוצה לתת לגולשים שלו חוויית גלישה טובה. זה נמצא בראש סדר העדיפויות שלו. אם הגולש יגיע לדף ויראה שזה לא מה שהוא חיפש הוא יצא ממנו מיד. ברגע שגוגל יראה את זה הוא יוריד את הדירוג של האתר שלכם.

6. תוכן איכותי ומקורי

השקיעו זמן בכדי ליצור תוכן (תוכן כתוב, תמונות וסרטונים) ייעודי לנישה מסוימת או למוצרים שאתם מוכרים. כשאתם עושים זאת תמיד תהיו מודעים לדרישות של קהל היעד שלכם. אל תעשו את הטעות הנפוצה של לנסות למכור מידע בדרך שאתם רוצים. הקפידו למכור מידע בדרך שבה הלקוחות רוצים ומצפים. כתבו תוכן מקורי ואל תעתיקו מאתרים של אחרים. גוגל ימצא את ההעתקה הזאת ו'יעניש' אתכם בדירוג.

7. שימוש ב H1, H2, H3

כדי להדגיש את הנושא המרכזי בדף, יש להגדיר (בעת הכנסת התוכן לאתר) שכותרת הדף תהיה מוגדרת ככותרת H1 , כותרת משנית H2 וכן הלאה. השימוש ב H1, H2, H3 'מחזק' את המילים הכתובות בו, והופך את המילים האלה (מבחינת הסריקה של גוגל) לכותרות של המסמך.

8. קישורים לאתר

את הנושא הזה אמנם שמרנו כמעט לסוף, אך הוא ללא כל ספק הנושא החשוב ביותר בקידום האתר שלכם! ננסה להסביר מהם קישורים ומדוע הם עוזרים לאתר שלכם בדרך הכי פשוטה שנוכל.

קישורים הם בעצם הפניות מאתרים אחרים לאתר שלכם. ככל שיהיו לכם יותר קישורים לאתר, האתר שלכם יעלה במנוע החיפוש. אך היזהרו לא להגזים!! אין זה אומר שעליכם לדבר עם כל מכריכם בעלי האתרים לבקש מהם להכניס קישורים לאתר שלכם, וגם אל תפציצו קישורים חינמיים בכל בלוג או פורום שמאפשר לכם את זה.

הדרך הנכונה לעשות את זה היא לבנות פרופיל קישורים שמכיל 4-5 קישורים בכל חודש, בהתחלה, ולאט לאט להעלות את הכמות. הפרופיל צריך להכיל מגוון רחב ככל האפשר של אתרים, אבל רצוי שהם יהיו מהתחום שלכם, כלומר, שהקישור אליכם יהיה הגיוני ולא הזוי.

לדוגמא, אם אתם מוכרים באתר מתנות לבית, אתרים אפשריים לקישורים יהיו: פורטלים של מתנות, פורומים של נשים, בלוגים של נשים, אתרי תיוג שונים וכדומה. אתרים לא הגיוניים יהיו אוניברסיטאות, אתרי בעלי מקצוע שונים (שאינם בתחום), ועוד.

היזהרו מאוד מאתרי זבל שמאפשרים להכניס קישורים חינם (כמו אתרי פורנו או הימורים), גוגל 'מעניש' אתרים שיש להם קישורים מאתרים כאלה!

כדאי להוציא קישורים מאתרים .co.il, .com, .ac וכדומה. ככל שהאתר יותר רציני, וותיק ובעל חשיבות גבוהה יותר, הקישור ממנו יהיה 'חזק' יותר. לכן נסו למצוא דרכים להכניס קישורים באתרים טובים, אפילו אם לפעמים תצטרכו לתת משהו בתמורה.

את הקישורים ניתן להכניס מתוך כתבה שתכתבו, או סתם להמליץ על האתר בכל מני מקומות, אבל נסו להוציא את הקישור מתוך מילים שאתם רוצים לקדם ולא סתם לזרוק את ה URL שלכם כמו שהוא. כמו כן, אל תפנו קישורים רק לדף הבית. בחרו כמה דפים איכותיים וטובים שברצונכם לקדם והכניסו את הקישורים לכולם (אפשר לתת קצת יותר לדף הבית).

דבר נוסף שחשוב לציין הוא שהחלפת קישורים ישירה (אני אתן לך ואתה לי) אינה יעילה כלל. גוגל מאוד לא אוהב את זה! לכן חשבו על דרכים יצירתיות להכניס קישור אצל מישהו אבל לא לתת לו בחזרה. למשל, תוכלו לתת לו קישור מאתר אחר שיש לכם, לכתוב בשבילו מאמר איכותי שייתן ערך ללקוחות שלו או לשלם לו (על אף שמבחינה חוקית זה אסור, אלא אם כן זה באנר פרסומי)

פרופיל קישורים איכותי ומסודר יביא לכם תוצאות די מהר (תוך חודשיים – שלושה) ותוכלו לראות את התוצאות ואת העלייה במנוע החיפוש. אם אינכם רואים שיפור, כנראה שאתם עושים משהו לא נכון.

חשוב מאוד לציין שאם האתר שלכם לא במצב אופטימלי ו/או אינו איכותי, הקישורים יביאו אתכם עד למקום מסוים, אך אם האתר בנוי נכון, נותן מענה לגולש על מה שחיפש ואין בו טעויות תכנותיות חמורות, תוכלו להגיע למקום הראשון בגוגל (במילים שאתם מקדמים) תוך מספר חודשים.

גם אחרי שהגעתם למקום הראשון, המשיכו להכניס קישורים תמיד, כי התחרות תמיד קשה וכל אתר אחר שיעשה עבודה קשה יותר מכם יכול לעבור אתכם בלי שתשימו לב.

מעט זמן והשקעה כדי לבנות פרופיל קישורים תביא לאתר שלכם המון תעבורה אורגנית. אם אתם לא בטוחים לגבי בניית הקישורים, אולי זה רעיון טוב להעסיק מומחה SEO שיעשה את העבודה הזו עבורכם.

9. קידום האתר בעזרת רשתות חברתיות

הפרסום ברשתות החברתיות הוא כיום הדרך הטובה והמהירה ביותר להגיע אל קהל היעד שלכם. בישראל, הדרך ההמונית ביותר וזו שגם מוכיחה את יעילותה באופן הכי אפקטיבי היא פייסבוק. מומלץ מאוד לפתוח דף עסקי (לא פרופיל אישי) לחברה ולפרסם בו פוסטים מדי יום או לפחות 3 פעמים בשבוע. יש לחשוב על תוכן מגוון ואיכותי ולא רק שיווקי. חשבו על דברים שיכולים לעזור לקהל הלקוחות הפוטנציאלי שלכם, לדוגמא, כתבות מאתרים שונים, תמונות של המוצרים שלכם עם הסבר על היתרונות שנותן המוצר, סרטונים מיוטיוב, צרו אינפוגרפיקה של ציטוטים או כל דבר אחר שיכול להביא לכם עוקבים לדף.

לרוב, אנשים שיגיעו לדף שלכם ויאהבו אותו יכנסו גם לאתר שלכם ומשם עשויים להפוך ללקוחות שלכם.

אחת לשבוע פרסמו פוסט עם קישור לכתבה או דף נחיתה באתר שלכם וכך תביאו טראפיק לאתר. את הפוסט השיווקי נסו לפרסם בדפים של אחרים (אם הם מאפשרים) וכן מהיוזר הפרטי שלכם, פרסמו את הפוסט בקבוצות (עדיף בצורה אוטומטית – לבלוג על מערכת אוטומטית שמאפשרת להעלות פוסטים בקבוצות לחצו כאן)

מהצד השני – באתר שלכם, דאגו לקשר את האתר לכל הרשתות החברתיות שלכם! גוגל רואה ערך רב בקישור לרשתות החברתיות ונותן עדיפות לאתרים שמכניסים את הסגמנטים החברתיים, בעיקר בדף הבית.

בנוסף, בכל כתבה שלכם הוסיפו כפתורי שיתוף, כדי שגולש שאוהב את הכתבה יוכל לשתף אותה ביתר קלות. זה גם יעזור לקידום, בעיקר עם יש כפתור +1 של גוגל (אין צורך להסביר מדוע גוגל אוהב את זה, נכון?)

כמובן שמומלץ לפתוח גם דפים בטוויטר, לינקדאין, גוגל+, פינטרסט, אינסטגרם וכן ערוץ ביוטיוב. כל אלה יכולים להביא לכם ערך רב ולמשוך אנשים אל האתר שלכם. (בחרו רק את הרשתות הרלוונטיות לסוג העסק שלכם, לא כל רשת חברתית מתאימה לכל עסק)

גוגל+

אנו מקדישים סעיף מיוחד לגוגל+ מאחר וחשוב לנו להסביר את הערך של החזקת דף זה.

גוגל+ היא רשת חברתית שאינה פופולארית במיוחד בישראל (עדיין), אך למרות שכמות המשתמשים בפועל של הרשת לא גדולה, מומלץ מאוד לתפעל דף עסקי של גוגל+. אולי לא יהיו לכם הרבה עוקבים בהתחלה, אבל העוקבים שיגיעו יהיו איכותיים, והסיבה האמתית שבגללה יש לכם אינטרס להחזיק דף גוגל+ היא שאתם מנסים להתקדם במנוע החיפוש שלהם וברור לחלוטין ששימוש ברשת החברתית שלהם (עם קישור לדף מהאתר שלכם כמובן) תיתן לכם תיעדוף על פני אתרים שאין להם קישור לגוגל+.

הרשת הזו בנויה קצת שונה מפייסבוק, ויש לה גם יתרונות וגם חסרונות ביחס לפייסבוק, אך אין ספק שזו רשת שלא הולכת לשום מקום ובסופו של דבר כולם יגיעו להשתמש בה, לכן כדאי לכם להיות גם שם.

גוגל+, google+ ,Google plus

10. Webmaster tools / Google Analytics

חשוב מאוד תבינו איך האתר שלכם מתפקד במרחב האינטרנטי ולשם כך אתם זקוקים לכלים שמציגים בפניכם את הנתונים הנכונים.

Google Analytics הוא כלי כזה והוא חינמי וקל להתקנה. לאחר שהוא הותקן תוכל לראות מתחת למכסה המנוע של האתר שלך ולעקוב בעצמך אחר אילו עמודים או פוסטים מקבלים את התעבורה המקסימלית, מהו המקור של תעבורה זו (האם המבקרים מגיעים ממנועי חיפוש, מדיה חברתית, פרסום בתשלום וכד') וכמו כן לראות איך התעבורה מתנהגת באתר שלך. מידע זה יעזור לך ליצור יותר תוכן מאותו סוג שכבר פופולארי באתר שלך וגם לפרסם מוצרים או מבצעים שתואמים את תחומי העניין של קהל המבקרים שלך.

Google Analytics

Webmaster tools הוא עוד כלי של גוגל שמאפשר לכם להגיש לגוגל מפת אתר ובעצם להגיד לגוגל איזה דפים יש לסרוק באתר. בנוסף, הכלי מוצא בעיות סריקה באתר, קישורים שבורים (404), מציג בפניכם באילו שאילתות חיפוש הופעתם ובאיזה מיקום, כמה אנשים לחצו על האתר שלכם, מאיפה מגיעים קישורים לאתר שלכם ועוד…

שני הכלים האלה יעזרו לכם לדעת יותר על האתר שלכם, אבל יותר חשוב, הם כלים של גוגל ולכן גוגל יתעדף את האתר שלכם אם תשתמשו בהם.

Webmaster tools

לסיכום,

ישנם גורמים רבים אשר משפיעים על קידום האתר במנועי החיפוש. אלו עשרת העיקריים, ואנו מבטיחים שאם תעשו את כל מה שציינו בבלוג הזה כמו שצריך, האתר שלכם יתחיל לעלות למעלה.

אם אין לכם את היכולת או הזמן לעשות את זה בעצמכם תוכלו לפנות אלינו ונעזור לכם!

מקווים שעזרנו! מוזמנים לשתף!

ואולי הכי הדבר הכי חשוב!

לאתר שלכם יש מטרה יחידה (כמעט) . להביא את הלקוח שלכם ליצור עמכם קשר. ולהכניס אותו לתוך משפך המכירות שלכם. גרמו לו להבין שאתם הדבר היחידי עבורו בעזרת תוכן איכותי והצעות למכירה.

רוצים ללמוד עוד?

לחצו על הקישור: קורס שיווק לעסק שלך

לקישור ישיר לתשלום על הקורס

השאירו תגובה

המייל שלכם לא יפורסם שדות עם * הם חובה

לקוחות ממליצים עלינו